Ponad 500% zwrotu z inwestycji w zaporę ogniową nowej generacji Forcepointa. To jeden z wniosków raportu IDC „Ocena ilościowa wyników operacyjnych i bezpieczeństwa związanych z przejściem na Forcepoint NGFW”.

Firma IDC przeanalizowała wartość biznesową i korzyści płynące ze wspierania operacji sieciowych za pomocą rozwiązań NGFW marki Forcepoint. Badanie obejmowało wywiady dyrektorami działów bezpieczeństwa informacji ośmiu przedsiębiorstw, które stosują rozwiązania Forcepoint NGFW do łączenia i ochrony sieci i działalności biznesowej.

IDC przewiduje, że uczestnicy badania uzyskają dzięki wdrożeniu zapór Forcepointa wartość średnio 43 845 USD rocznie przez pięć lat. Oznacza to pięcioletni zwrot z inwestycji w wysokości 510%. Tak wysokie ROI wynika z następujących cech firewalli nowej generacji Forcepoint:

Raport IDC o Forcepoint NGFW z 2017 roku

Dowiedz się, dlaczego IDC rekomenduje Forcepoint NGFW oraz w jaki sposób osiem przedsiębiorstw poprawiło swoją wydajność, dostępność i bezpieczeństwo za pomocą zapór ogniowych Forcepointa, uzyskało zwrot kosztów w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy i średni 5-letni zwrot z inwestycji w wysokości 510%.